esmaspäev, 18. detsember 2017

Jöulukingid

Sel nädalavahetusel sain valmis jöulukingid Mariale ja Ceciliale.
Trikoopaelast heegeldatud korvid Mariale:



Nende pöhi on heegeldatud nelinurkselt. Ringi heegeldamise asemel on igasse nelja nurka heegeldatud 3 kinnissilma. Seda kuni soovutud suuruseni. Äärte heegeldamisel on esimesel real nurkades olevatest 3-st silmast keskmine vahele jäetud, st sinna pole kinnissilma heegeldatud. Selline vahele jätmine kergitab korvi servad üles.
Muster: 3 kinnissilma heegeldatud eelnevale reale (nagu tavaline heegeldamine) 4. kinnissilm on kinnitatud nö üle-eelmisele reale (3:1). Teine korv on heegeldatud 2:1.
Korvi on ilma mustrita.

Poncho Ceciliale:

Kootud akrüül löngast.
Ülesloodud 230 silma. Kudumist alustatud alt. Esimesed paar ringi ripskoes ja siis sujuvalt ülemindud parempidisele koele: eelnevalt nö pahempidisel real on kootud 5 silma pahempidi, 1 parempidi. Järgmisel ringil köik parempidi. 3. ringil 3 pahempidi ja 3 parempidi. Kootud nii, et tekiksid väiksed kolmnurgad alla äärde ning, et üleminek ripskoelt parempidisel oleks sujuvam.
Minu meelest aitas see ka paremini ära hoida alaserva lokkimist.
Kui olin valmis kolmnurkadega, siis alustasin kokku vötmistega ees- ja tagaküljel: 2 silma kootud parempidi kokku, 2 parempidist silma, 2 parempidiselt kokku. Seda igal 4 real.
Kaeluse jätsin nimelt suure, sest ma tean, et Ceciliale ei meeldi midagi kaela ümber kanda.
Eelviimasel real kudusin 5 parempdist silma, 2 parempidiselt kokku ja 1 öhksilm. Nii tekkisid augud paela jaoks. Vöinuks isegi tihedamini auke teha...
Pael on heegeldatud samast löngast nagu poncho.

laupäev, 11. november 2017

Randmesoojendajad


Tehtud!
Mõnda aega mõttes olnud randmesoojendajad valmis. Kuid kohe peale algust tuli mõte, et kingiks nad kellelegi. Jaana sõidab palju rattaga ehk läheb tal neid tarvis:)

Kudusin mõlemat paralleelselt, et tagada võimalikult ühtlane tulemus. Olen korra kudunud paari kindaid, kus üks oli lai kui leivalabidas ja teine nagu kitsekeel! Käes ei olnud erinevust näha õnneks 😀



Material Drops puuvill ja Merino vill (50/50).
Vardad 3 mm. 
52 silma. 




laupäev, 28. oktoober 2017

Kleit

Kuigi meil pole nukke ja nukumaju kodus, tuli mul ühtäkki soov nukukleiti heegeldada.
Lootsin leida mustrit, kuid asjata. Võtsin paar pilti netist ette ja tegin ise.


Material 100% puuvill
Heegelnõela suurus 2 mm. 

Nukukleit

Alustuseks heegeldasin pika keti. Keskosa märgistasin ära, et sellest saaks kaelus. Seletuseks nii palju, et kleit on paeltega, st tagant kinnitatakse see nööbi asemel sölmega.
Kaeluseks arvestasin 40 silma. selles osas heegeldasin 40 kinnissilmust ühelt poolt ja 40 kinnissilmust teiselt poolt. Seæ moel jääb ülaserv ilusam, minu arvates :)
Nii öelda 3. real heegeldasin igasse 5.-sse silmusesse 2 kinnissilmust (kogu rida kinnissilmuseid).
4. rida: jätkasin kinnissilmustega; igasse 3.-sse 2 kinnissilma. Niimoodi sain kaeluse kaarduma soovitaval kujul. Jälgisin, et töö ei läheks liialt lokkima, vaid, et moodustuks ilus ring.
5. rida: 3 ahelsilma (as) ja # 1 sammas (sm) ülejärgmisse kinnissilma (ks). 1 as, 1 sm samasse kinnissilma, kuhu esimenegi sai. Edasi 1 sm ülejärgmisse ks.# Jätka #-# rea löpuni, st 1 sm ülejärgmisse ks, 1 as, 1 sm samasse ks jne.
6. rida: 3 as, #4 sm eelmisel real olevasse kahe samba vahelisse aassilma; 1 ks eelmisel real oleva üksiku samba peale# Jätka #-# kuni rea löpuni.
7. rida: 3 as, 4 sm igasse eelmsel real oleva sammaste grupi keskele.
8. rida: 3 as, #2 sm, 1 as, 2 sm eelmisel real oleva sammaste grupi keskele; 1 sm eelmisel real olevate sammaste gruppide vahele # Jätka #-# rea löpuni.
1.-8. reani käib töö edasi-tagasi heegeldades.
9. rida: 3 as. Heegelda 2 X 8. rea mustrit (#-#), peale viimast üksikut sm heegelda ks 8. rea kolmanda sammaste grupi keskele. Sealt 6 as ning jäta vahele 3 eelmise rea sammaste gruppi ja heegelda 1 ks 4.-da sammaste grupi keskele (see on 7.-s sammaste grupp 8.-l real). Nii tekkis esimene käeauk. Peale ks heegelda sm ja jätka mustrit #-# 3 korda. Ks 8. rea 11.-da sammaste grupi keskele; 6 as ja ks järgm sammaste grupi keskele (15. sammaste grupp). Jätka mustrit #-# kuni rea löpuni ja kinnita rea löpp rea algusega. Siit algab ringne heegeldamine.
10.-13. rida: #-#
14.- 19. rida: Muidu sama muster, aga 2 sm ühe sm asemel.
Eelnev muster on konkreetselt selle kleidi kohta. Seega saab alati ju mugandusi ning muudatusi teha.

neljapäev, 19. oktoober 2017

Vardad pole nurka visatud


Kuigi pole siia eriti midagi postitanud, siis pole vardaid nurka visanud. 
Kootud on paar laualappi, päkapikumütse ja hetkel käsil käterätik. 

Laualapp
100% puuvill
Vardad 2 mm

Päkapikumüts Alexile
Lõng Drops puuvill ja Merino (50/50)
Vardad 3 mm


Kätterätik
100% puuvill
Vardad 2 mm. 
Valmis tulemus:


Ees on ootamas paar kingitusteks mõeldud mütsi. Ühele on veidi lõnga puudus, teise jaoks kadus tuhin kuidagi ära...


reede, 6. oktoober 2017

Kink

Kingi komplekt Kristinale: väike vaip nt tema väiksessse vannituppa, seinale riputatav korv ja iPadi tasku.


Lõng Hooked Zpagetti 

neljapäev, 5. oktoober 2017

Triibuline kaelussall


Lõng: Drops baby merino 
Vardad nr 3,5



KAELUSSALL


Ringi algus jääb seljale (nt. värviliselt kududes ei jää seljuhul ülemineku kohad nii nähtavale).

Kudumist alustatakse alt ülespoole. Töö alguses on rohkem silmi kui salli kaeluse osa, soonikut, kududes. Silmad kahanda töö käigus sujuvalt nii, et kaela osa saaks kitsam ja hoiaks ilusti ümber. Kahandusi tee nt parempidise koe osas 2 silma parempidiselt kokku kududes või pahempidises osa esimesel ringil 2 silma pahempidiselt kokku kududes. 

1-3 rida: parempidine kude. 

4. rida: koo pool ringi pahempidi (kui on soov olla väga täpne, siis viimane silmus kududa parempidiselt - see oleks esimene järgnevast kahest parempidisest silmusest), siis 2 silma parempidi (see saab olema salli esiosa); jätka pahempidist kudumist rea lõpuni.

5-6. rida: koo nagu 4. rida. 

7. rida: alusta kududes parempidiselt kuni on kududa jäänud 2 silma eelmisel real parempidiselt kootud silmadeni. Need 2 silma koo pahempidi; 2 parempidi; 2 pahempidi ja peale seda jätka parempidiselt ringi lõpuni. Siit algab eesosal olev soonikkude.

8-9. rida: koo nagu 7. rida. Kui soov kahandada parempidiselt, siis võib alustada juba siin. 

10. rida: koo pahempidiselt kuni kududa on jäänud 2 viimast eelmisel real parempidi kootud silma enne soonikkoe algust. Need 2 kood parempidi ja edasi jätkad soonikut kuni selle lõpuni ning kood 2 parempidist silma enne kui alustad taas pahempidist kudet. Kui on soovi kahandada pahempidiselt, siis võiks sellega alustada siin. Soovitavalt juba pahempidise koe esimesel real, sest siis on see kõige vähem nähtav. 

11-12. rida: koo nagu 10. rida. 

Parempidine- ja pahempidine kude vahelduvad iga 4.-da rea järel, st 3 rida parempidi; 3 pahempidi jne. Iga 4.-da rea järel kasvab sooniku osa.

Kui on kahandatud silmi nii palju, et võiks alustada kaela osa kudumisega, siis kontrolli, et olemasolevate silmade arv jagub 4-ga (2 parempidi, 2pahempidi). Kui ei jagu, siis pead veel kahandusi tegema. Kui eelnev tehtud, siis alusta ringset sooniku kudumist.



TRIIBULINE KAELUSSALL: selle erinevus ülal kirjeldatud sallist on pahempidise read - kolme asemel kaks. Põhjus: ühtlasem tulemus (kohe peale värvivahetust pahempidiselt kududes tuleb peenike triip eelmisel real kasutatud lõnga värvist).

1-3. rida parempidises koes. 

4. rida: vaheta värvi ja koo terve rida parempidiselt. 

5. rida: koo pool ringi pahempidi (kui on soov olla väga täpne, siis viimane silmus kududa parempidiselt - see oleks esimene järgnevast kahest parempidisest silmusest), siis 2 silma parempidi (see saab olema salli esiosa); jätka pahempidist kudumist rea lõpuni.

6. rida: koo nagu 5. rida. 

7. rida: vaheta värvi! Alusta kududes parempidiselt kuni on kududa jäänud 2 silma eelmisel real parempidiselt kootud silmadeni. Need 2 silma koo pahempidi; 2 parempidi; 2 pahempidi ja peale seda jätka parempidiselt ringi lõpuni. Siit algab eesosal olev soonikkude.

8-9. rida: koo nagu 7. rida. Kui soov kahandada parempidiselt, siis võib alustada juba siin.

10. rida: vaheta värvi ja koo nagu 7. rida. 

11-12. rida koo pahempidiselt kuni on jäänud 2 silma soonikuni, need koo parempidiselt ja jätka soonikut kuni selle lõpuni, koo 2 parempidist silma; peale seda jätka pahempidiselt kuni ringi lõpuni. 


neljapäev, 28. september 2017

Tuttmüts

Müts Ceciliale. Värvivalik tema poolt. 
Müts oli tegelikult juba nädalaid valmis, aga ei suutnud otsustada, millised tutid peaksid tulema.
Kuna värvid kuidagi tuhmid ja igavad, siis otsustasin, et midagi kelmikat peab selle mütsiga tegema.
Tuttidega on see ka veidi rohkem tüdruku mütsi moodi. 

Drops Eskimo 100% vill
Vardad 6 mm
74 silma

teisipäev, 26. september 2017

Kotist sai padi

Kõik sai alguse soovist tekstiilipaelaga kudumist proovida. Pähe ei tulnud midagi muud asjalikku kui kott! Selline suur õlakott. Kududes, aga kuidagi polnud tahtmist seda tööd sellisena lõpetada, sest esiteks kotte mul jagub, teiseks sai värv veidi kärtsum kui olin oodanud (netist tellitud lõng), kolmandaks koti jaoks polnud piisavalt lõnga 🙂
Ka padja jaoks hakkas nappima seepärast see punane triip. 

Siin juba eesmärgiks kududa diivani padi. 
Tulemuseks:


reede, 15. september 2017

Sall

Pixi mütsi kudumine viis selle salli kudumiseni. 

Lõngaks Dropsi Merino baby lõng. 
Vardad 3 mm. 
120 silma. 

Töö alguses ja lõpus on silmade arv sama. Vahepeal on kahandamine, et sall tihedamini kaela ümber oleks. 
See on pigem proovitöö, sest tehtud on see vaid netist leitud erinevate piltide põhjal. 
Koon kindlasti ühe veel, aga kindlasti parandusi tehes, sest kogu sall kipub toru olema selle asemel, et alumine osa õlgadele langeks. Seega alustada rohkemate silmadega ning töö käigus kahandada neid.


pühapäev, 10. september 2017

Kudumise vahepeal

Mütside meisterdamise vahepeal on käsil endiselt vaiba heegeldamine.

Seekord midagi suuremat.
Kahjuks on selle vaiba heegeldamine seisma läinud 😕 Arvestasin lõnga valesti ja see hakkab otsa saama. Juurde tellitud lõng on aga hoopis teist tooni!
Võtsin ühendus lõngapoega ja leppisime kokku, et saadan neile lõngajupi, et saada võimalikult õige värv/värvitoon. Ehk õnnestub. 

laupäev, 9. september 2017

Väike twist

Lõpuks müts ka mu proovi jänesele. Felix on olnud mul katsejäneseks kui kudusin Cecilia mütse. 

Lõng Drops Eskimo.
Vardad 6.
72 silma.

Esimesed 5 rida kootud patent koes, st 2 parempidist, 2vasempidist (2:2). Kõik sõltub lõnga paksusest, aga eesmärgiks, et mustri osa oleks mütsi kõige laiemas kohas.
(Jätkub)

pühapäev, 3. september 2017

"Päkapikumüts"

Müts Ceciliale valmis.
Olen pikka aega tahtnud kududa päkapikumütsi kuid tegudeni polnud jõudnud. Nüüd tuli aga mõte, et võiks Ceciliale kududa mütsi ja siis ju võiks veidi mustrilisem olla kui oma poistele saan teha. Ja kuna Cecilia armastab roosat, aga mina peaaegu vihkan seda värvi kuid armastan punast, siis kompromiss: tumeroosa🙂
Leidsin internetist mütsi, mille mustrit natuke kohandasin.

Lõng Drops Eskimo mix 100% vill, mida kulus peaaegu 150 grammi. 
Varraste suurus 6 mm, kuigi soovitatakse 8 mm. 


Modelliks Felix. 

Cecilia

Järgnevalt muster, mida kasutasin:


Mina kudusin kõiki mustriosi kaks korda kuid seda võib igaüks vastavalt oma võimalustele ja soovidele kohandada.
Oleksin tegelikult tahtnud veidi pikemat mütsi, aga lõngavarud polnud selleks piisavad. 
 Sama mustriga sai ka tehtud müts Aryale: 

Materjaliks Dropsi puuvilla ja Merino villa segu (50/50). 
Varraste suurus 3 mm. 

Lõngal oli soovitav varraste suuruseks 4 mm, aga minu arvates oli kudumus tihedus liialt lõtv. 


laupäev, 2. september 2017

Ceciliale

Lubasin endale, et hoian end eile õhtul varrastest eemale, aga murdsin lubaduse! Vastutasuks selline tulemus:

Müts Ceciliale. Näis, kas lõnga jagub🤔

Pixi müts

Enne kui mu lapsed sellise mütsi kandmise east täiesti välja jõudsid kasvad sain ikka ise neile kududa armsa mütsikese. 🙂

Lõng: Drops Baby Merino 100% vill, mida kulus u 60 grammi.
Kootud ringvarrastel (3 mm). 120 silma (3 aastasele).

Pixi müts


Suurustele 0-3 kuud (3-6 kuud) 6-9 kuud (9-12 kuud) 12-18 kuud, loo varrastele 80 (88) 96 (104) 112 silma. Jaga silmad neljale sukavardale või kasuta ringvardaid.
  1. Alusta mütsi kudumist soonikkoes 2:2, st 2 parempidist ja 2 vasempidist silma. Koo kuni töö pikkuseks saab u 5 cm. See on mütsi kaeluse alumine osa.
  2. Järgnevalt koo 2 parempidist kuid 2 vasempidist koo kokku üheks vasempidiseks silmaks (2:1). Nii koo u 5-6 ringi. Kui see valmis, siis loo juurde need kokku kootud silmad. Tee seda kududes vasempidisest silmusest välja kaks silma. 
Kitsast osa võib ka pikemalt kududa kuid mingil hetkel võib kaelus hakata rulluma kui see liialt pikaks saab. Nõnda kududes hoiab kaelus tihehadamini kaela ümber. (Samas võib ka kaeluse kitsamaks tegemise täiesti ära jätta. Sel juhul võib punkt B täiesti vahele jätta ning kududa kaelus nii pikaks kui soovitakse ja minnakse kohe edasi punkti C-ni.
C) Koo üks ring 2:2. Selle ringi lõpus koo 6 silma vardalt maha. NB! Jälgi, et need 6 silma algaks ja lõpeks parempidiste silmadega, siis jookseb edasine muster õieti! (Seega need 6 silma koo varrastelt maha enne kahte viimast vasempidist silma!)
Nüüd on tekkinud koht või auk lõua jaoks. 


Siit algab edasi-tagasi kudumine kuni mütsi valmis saamiseni. 
  1. rida: koo 4 parempidist silma. (Jälgi, et 2 esimest parempidist silma kood eelmise rea vasempidiste kohale!) Edasi jätka rida kududes 2:2 kuni jõuad viimase 4 silmani. Need kood parempidi. Siin peavad viimased 2 parempidist silmust olema kootud eelmise rea vasempidiste kohale. Seda on halvasti küll kuid natuke näha körval oleval pildil.
  2. rida: koo 4 vasempidist silma. Jätka rida kududes 2:2 kuni viimase 4 silmani. Need koo vasempidi.
  3. rida: koo nagu 1. rida. 
  4. rida: koo 6 parempidist silma. Ülejäänud rida koo 2:2 kuni viimase 6 silmani. Need kood parempidiselt.
  5. rida: koo 6 vasempidist silma. 2:2 kuni viimase 6 silmani. Need koo vasempidi. 
  6. rida: koo nagu rida 4. 
  7. rida: koo 8 parempidist silma. 2:2 kuni viimase 8 silmani. Need kood parempidiselt. 
  8. rida: koo 8 vasempidist silma. 2:2 kuni viimase 8 silmani. Need kood vasempidiselt. 
  9. rida: koo nagu rida 7.

Nii jätkad kuni lõpuni lisades iga nelja rea pärast 2 silma vastavalt mustrile, kas siis parem- või vasempidiselt kootud.
Mustri lõpus kood 3 rida nii, et mütsi välisküljele (pealaele) jääb parempidine kude. Töö võid lõpetada, kas külgede kokku kudumisega või õmblemisega. 



Vaip nr 2

Minu teine vaip sai valmis juba paar nädalat tagasi. 

Läbimõõt u 1 meeter
Lõng: Hooked Zpagetti, mida kulus peaaegu 2 rulli.
Heegelnõela suurus 12

Heegeldasin selle oma mehe öele kingituseks. Kingisaaja jäi kingiga väääga rahule 🙂

teisipäev, 29. august 2017

Pakk

See mõnus ja elevil tunne kui oled saanud postkontorist kätte paki tellitud lõngade ja muude käsitöötarvikutega.
Ees ootab paki avamine. Nagu jõulud! 😀
Näis, mis sealt välja tuleb. Neti teel ostmine on veidi nagu põrsa kotis ostmine, aga hetkel on see olnud kõige rohkem aega- ja raha säästev.
Avastasin veel ühe plussi netiteel tellimisel: saatelehtedelt saab täpsustada, mis lõngaga tegu ja kui palju maksis jms. Nii, et teen endale väikse arhiivi :)
No nii lähen avan ta. Plaanis oli kududa lastele talveks mütse. Vaatame, kas lõngad selleks kõlbavad. 

pühapäev, 27. august 2017

Esimene vaip

Esimene vaip valmis vaevarikkalt :) Ümber tehtud ma ei teagi kui mitmeid kordi. Vist minu rekord harutamises ja uuesti alustamises. Eesmärgiks ikka, et oleksin tulemusega rahul. Seda ma olen! 


Läbimõõt u 80 cm
12 mm heegelnõel
Lõng: Hooked Zpagetti
Muster osaliselt omalooming.